fbpx

Parduotuvė atostogauja 06.21 - 06.30, siuntos gautos šiuo laikotarpiu bus išsiųstos 07.01

Kaip tinkamai paruošti Matcha?

Šiandien pabandysime apžvelgti svarbiausius aspektus ruošiant Matcha.  Daugelis žmonių netinkamai atlieka matcha arbatos paruošimą, sugadina jos skonį ir neretu atveju pasitraukia iš Matcha mylėtojų klubo. Pabandysime paprastai papasakoti kaip tinkamai paruošti Matcha, tad leiskimės į Matcha arbatos pasaulį.

paruošti matchai reikalingi gryni matcha milteliai

Matcha Pasaulis

Tinkamas Matcha pasirinkimas

Patys Matcha milteliai labai nesiskiria ingredientų (maltų žaliosios arbatos lapelių) atžvilgiu, tačiau kokybė ir apdorojimo būdai gali turėti įtakos skoniui, spalvai ir naudojimo būdui. Žemiau pateikiame skirtingas galimas Matchos rūšis.

 • Ceremoninė Matcha – tai aukščiausios kokybės matcha, garsėjanti ryškia žalia spalva, švelnia tekstūra ir šiek tiek saldžiu skoniu su subtiliu kartumu. Ji idealiai tinka tradicinėms matcha arbatos ceremonijoms ir savarankiškam gėrimui.
 • Premium Matcha – ši matcha yra geros kokybės, bet šiek tiek pigesnė nei ceremonijų arbata. Ji yra ryškesnės žalios spalvos ir šiek tiek intensyvesnio skonio, todėl puikiai tinka matcha latte ar kitiems gėrimams, kuriuose matcha yra skonio sudedamoji dalis.
 • Kulinarinė, tradicinė Matcha – šios klasės matcha yra prislopintos žalios spalvos ir stipresnio, kartesnio skonio. Ji yra pigesnė nei ceremonijų ar aukščiausios kokybės matcha ir tinka naudoti gaminant maistą ir kepant, kai matcha skonis įtraukiamas į kitus ingredientus.

Paruošti Matcha reikalingi įrankiai

Ruošiant matcha taip pat labai svarbu yra paruošimo įrankiai. Štai tradiciniai įrankiai naudojami paruošti matchai:

Matcha paruošimas

1.   Pasirinktinai galite Į dubenėlį išsijoti nuo pusės iki vieno arbatinio šaukštelio matcha miltelių. Sijojimui galite naudoti paprastą sietelį.  Tai padeda pašalinti gumulėlius ir užtikrina vientisą gėrimą.
2. Pašildykite vandenį: Pašildykite vandenį iki rekomenduojamos temperatūros. (rekomenduojama temperatūra 60-80 laipsnių).  Naudojant karštesnį vandenį, matcha gali sudegti ir įgauti karstelėjusį skonį.
3. Į dubenį įpilkite nedidelį kiekį karšto vandens (tiek, kad apsemtų matcha miltelius 40-60ml).
4. Stipriai suplakite: Šluotele plakite matcha ir vandenį zigzago judesiais apie 20-30 sekundžių. Taip įtraukiamas oras ir gaunamos putų konsistencijos putos. (Taip pat galite naudoti ir elektrinę šluotelę, tačiau naudojant elektrinę šluotelę puta nebus tokia standi ir  išbus trumpiau vientisa, nei plakant Chasen šluotele).
5. Kai gausite gražią putą, palaipsniui užpilkite vandenį ar augalinį pieną  (pasirinktinai) vienai porcijai rekomenduojama apie 150-200ml priklausomai ar norisi tirštesnės ar skystesnės konsistencijos.
6. Lėtai gurkšnokite matcha ir mėgaukitės skoniu, skanaus!

150 150 CoffeeLab

Palikti komentarą

WeShop - Premium WordPress & WooCommerce theme by Euthemians - powered by Greatives

John Smith

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas varius tortor nibh, sit amet tempor nibh finibus et. Aenean eu enim justo. Vestibulum aliquam hendrerit molestie. Mauris malesuada nisi sit amet.

WeShop - Premium WordPress & WooCommerce theme by Euthemians - powered by Greatives

John Smith

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas varius tortor nibh, sit amet tempor nibh finibus et. Aenean eu enim justo. Vestibulum aliquam hendrerit molestie. Mauris malesuada nisi sit amet.

WeShop - Premium WordPress & WooCommerce theme by Euthemians - powered by Greatives

Prisijunkite prie mūsų naujienlaiškio ir gaukite 15% nuolaidą

Palaikykite ryšį su mėgstamais produktais

  Get updates straight from the source with your favorite products.

   Be the first to know about new developments from your favorite products
   Categories
   Privatumo nuostatos
   Kai lankotės mūsų svetainėje, ji gali saugoti informaciją per jūsų naršyklę iš konkrečių paslaugų, dažniausiai slapukų pavidalu. Čia galite pakeisti savo privatumo nuostatas. Verta paminėti, kad kai kurių tipų slapukų blokavimas gali turėti įtakos jūsų patirčiai mūsų svetainėje ir mūsų teikiamoms paslaugoms.
    
   Click to enable/disable Google Analytics tracking code.
   Click to enable/disable Google Fonts.
   Click to enable/disable Google Maps.
   Click to enable/disable video embeds.
   Mūsų svetainė naudoja slapukus, daugiausia iš trečiųjų šalių paslaugų. Apibrėžkite savo privatumo nuostatas ir (arba) sutikite su mūsų slapukų naudojimu.